Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh

7. 2. 2007

Pán Prstenů - Lord of the rings

Chci vám jen říct,že příběh který popisuji je podle knihy!! A děj filmu se občas maličko odlišuje od děje v knize,takže mě nezabíjejte,pokud jste knihu nečetli a viděli film. Já mám doma všechny tři knihy a přečetla jsem je ,takže vím co píšu.

Společenstvo prstenu - The fellowship of the ring

Příběh vlastně začal knihu s názvem Hobit aneb cesta tam a zase zpátky,kdy se hobit Bilbo Pytlík vidal na dobrodružství. Přinesl si z něj prsten,který získal od tvora jménem Glum, a přišel na to,že když si jej nasadí,může zmizet.
Prsten ho taky držel při životě a tak se do příběhu dostáváme s Bilbovými stojedenáctými narozeninami.
Bilbo provede takový maličký žertík - zmizí s pomocí prstenu uprostřed projevu před očima všech. Pak si zabalí věci a chystá se odejít navždy ze svého rodného Kraje a Hobitína.

Obrazek

Jenže čaroděj Gandalf má podezření a tak Bilba ještě než odejde zadrží. Řekne mu ať tu nechá svému synovci Frodovi kromě svého majetku i ten prsten. Bilbo se zdráhá,ale nakonec dovolí a odejde bez prstenu.
Gandalf vysvětlí Frodovi vše o Bilbově odchodu a taky si ověří své podezřenío prstenu. Je správné.
(Nevím moc jak to vysvětlit,vyprávět celý příběh a tak sem napíšu alespoň něco z knihy co pochopíte určitě)

Tři prsteny pro krále elfů pod nebem,
Sedm vládcům trpaslíků v síních z kamene,
Devět mužům: každý je k smrti odsouzen,
jeden pro Temného pána,jenž dlí na trůně
v zemi Mordor,kde se snoubí šero se šerem.
Jeden prsten vládne všem,Jeden jim všem káže,
Jeden všechny přivede,d otemnoty sváže
v zemi Mordor,kde se snoubí šero se šerem.

Právě ten Bilbův prsten je ten Jeden. Prsten který vykoval Temný pán Sauron,prsten moci,který lze zníčit jen tam kde vyl stvořen - v Mordoru,v ohních hory osudu.
A tak se Frodo vydává na cestu se svým zahradníkem Samvědem Křepelkou(Samem). Jdou do Hůrky a v patách mají černé jezdce na koních. Přidávají se k nim i jejich přátele - Smělmír Brandorád a Peregrin bral(Smíšek a Pipin).Po mnoha nebezpečích a útrapách se dostanou do Hůrky a potkají Cchodce. (Chodec je ve skutečnosti Aragorn,syn Arathornův a je dědicem královského trůnu v Gondoru.

Obrazek

Chdec je Gandalfův přítel a s jeho pomocí se přes spoustu nebezpečí dostanou do Roklinky k elfům.
Setkají se tam s Gandalfem.
a tady,na tajné radě vzniká Společenstvo prstenu. Frodo se nabízí,že odnese prsten do Mordoru,kde musí být zničen a Gandalf jde sním,aby ho ochránil a vedl ho. Přidává se Aragorn - jeho meč,elf Legolas - Jeho luk,trpaslík Gimli - jeho sekyra a samozřejmě Sam,Smíšek a Pipin,jeho přátelé. Posledním členem společenstva je Bromir,syn správce Gondoru.a tak se vydávají na cestu podél hor.

Musím ještě podotknout proč Gandalf nedoprovázel Froda do roklinky. Vydal se totiž na cestu za Sarumanem bílým,nejvyšším čarodějem v radě. Jenže ten se přidal na stranu temného pána Saurona a Gandalfa zradil. Takže se Gandalf zdržel a šlo m uo život,kdyby ho nezachránily jeho přátelé orli.

Gandalf,průvodce společenstva,se pokouší převést Družinu přes hory ledovým průsmykem,ale hory jsou zrádné a tak se společenstvo vydá přes trpasličí doly - Morii.
Nejdřív je cesta v pořádku,ale pak je napadno uskřeti,kteří Morii dobyli a pronásledují je. Se skřety by se vypořádali,ale pak se oběví něco horšího - démon z dávných časů,Balrog. Na toho nestačí ani Gandalf a ten taky padne v boji s ním. Ale zachrání zbytek společenstva.

Společenstvo se teď pod vedením Aragorna vzpamatovává z té strašlivé ztráty a míří do Lothlórienu,nejkrásnějšího lesa kde žijí elfové.

ObrazekTam se setkávají s Paní lesa - Galadriel. Ta jim dá mnoho darů a pomůže jim. dá ji mi š¨čluny po kterých plují dlouho po řece.

Když se po několikáté zastaví aby si odpočali,stane se hrozná věc. Boromir podlehne volání prsten ua chce ho Frodovi vzít,napadne ho a Frodo zmizí. Je rozhodnutý - nesmí ohrozit společenstvo a tak odchází. Jenže Sam ho nenechá jít samotného a ak ho dohoní a odjedou na jedné lodi spolu.

Mezitím zbytek společenstva napadnou skřeti. Boromir padá a smíška s Pipinem skřeti unesou. Aragorn,Legolas a Giml ise musejí rozhodnout - buď doženou Froda a Sama nebo se pokusí zachránit Ssmíška s Pipinem. Nakonec se rozhodnou pro Smíška s Pipinem. Frodo si svo ucestu zvolil sám a stejně by mu moc nepomohli.

Tady končí první kniha a tady se rozpadá společenstvo. Frodo míří do Mordoru a aragorn s Legolasem stopují skřety.


Dvě věže - The two towers

Aragorn,Gimli a Legolas se po stopách skřetů vydávají do Rohanu. Stopují skřetydlouho,ale oni jsou rychlí a ztrácí se jim.
Na cestě potkávají rohanské jezdce pod vedením Éoméraa t iříkají,že skřety pobili a těla spálily. nikdo nepřežil.
Naděje zhasíná,ale Aragorn se nevzdává,třeba je najdou,třeba přece!

Mezitím Smíšek a Pipin utečou. Jak?? Když rohanští jezdci napadli skřety,povedlo se jim utéct do Fangornského lesa. Tam potkali Stromovouse,nejstaršího enta,pastýře stromů.

ObrazekAragorna stopa přivede až do lesa,kde je čeká překvapení. Potkají bílého čaroděje. Mysl ísi,že Sarumana,ale zjistí,že je to Gandalf. Je tu nová naděje!!
Společně se Aragorn,Gandalf,Gimli a Legolas vydávají do Edorasu kde sídlí Theodén,Rohanský král.
Jenže Theodén je už delší dobu v moci nepřítele,jeho rádce a našeptávač Grímo Červivec slouží totiž Sarumanovi.
Gandalf ale Theodéna osvobodí, jelikož už má větší moc než

Saruman.

Omlouvám se,ale zbytek druhého a třetí díl dopíšu později,nemám moc času!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Miluju

(Ašta, 30. 12. 2009 8:42)

Miluju Aragorna¨
upe šíleně!

Prosím

(zuzka, 27. 4. 2009 15:07)

napiš to prosím dál mě se to moc líbí

Miluju

(Zuzka, 23. 4. 2009 13:12)

Miluju Aragorna LEGOLASE A VŠECHNY ČTYŘI HOBITI

......,........

(VERCA TERCA, 11. 6. 2007 19:58)

MAS TO TU MOC HEZKY

Děkuju =)

(Elis, 25. 4. 2007 20:02)

Moc děkuju za pochvalu, fakt =)

Krasny blog

(Romča =o)), 25. 4. 2007 19:58)

Mas moc good blog =o))))